Centrum tvorby didaktických testů a psychometrického modelování

O projektu

Centrum tvorby didaktických testů a psychometrického modelování (Center for Educational Measurement and Psychometrics, CEMP) je jako projekt PRIMUS vedený pod
Ústavem výzkumu a rozvoje ve vzdělávání
 a 
financovaný Univerzitou Karlovou a Pedagogickou Fakultou UK.

Projekt pokrývá metodologii analýzy znalostních testů, od tradičních přístupů až ke složitějším latentním modelům. Jedním z hlavních témat výzkumu je analýza rozdílů mezi skupinami (danými např. pohlavím, krajem, typem studované školy, etnickou příslušností, rodným jazykem aj.) v odpovědích na položky znalostních testů a v dalším hodnocení ve vzdělávání. 

V rámci projektu jsou vyvíjeny nové psychometrické metody, jejichž vlastnosti jsou ověřovány simulačními studiemi. Nové i již existující metody jsou zpřístupňovány širší odborné veřejnosti pomocí volně šiřitelného softwaru.

Metody jsou aplikovány na reálná data z maturity, přijímacích řízení aj. Analýzou reálných dat z testování studentů a dalším rozborem rozdílů mezi skupinami se projekt snaží přispět k efektivnějšímu vzdělávání.

Složení týmu

Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed molestie, velit ut eleifend sollicitudin, neque orci tempor nulla, id sagittis nisi ante nec arcu.
John Smith, position