Co se děje kolem digitální gramotnosti

Digitální gramotnost – brožura (pdf)

26. 10. 2018 – Byl prezentován výstup Digital literacy in physical education na mezinárodní vědecké konferenci International Conference of Sport, Health and Physical Education v Ústí nad Labem. Celkem se této konference zúčastnilo 78 osob z 8 zemí (Německo, Lotyšsko, Itálie, Ukrajina, Polsko, Slovensko, Norsko, ČR). Výstup zaměřený na představení projektu Podpora rozvoje digitální gramotnosti. Přednášející zde nastínil možnosti tvorby DVZ v oblasti tělesné výchovy a přínos projektu pro výuku tělesné výchovy (prezentoval Mgr. Martin Nosek, Ph.D. z Katedry tělesné výchovy a sportu PF Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem – hlavní metodik pro didaktické moduly – TV). Spoluautorem příspěvku byl PhDr. Štefan Balkó, Ph.D. ze stejného pracoviště (Koordinátor předmětového modulu TV).

5. 10. 2018 – Noc vědců 2018

PdF MU : https://noc-vedcu.muni.cz/program/vedecka-zona-mendelovo-muzeum?page=2

Anotace: Na Noci vědců bylo předvedeno ojedinělé propojení digitální techniky dneška s digitální technikou 19. století. aniž bychom si to uvědomili, již telegraf pracoval s digitálním signálem zakódovaným do speciálních znaků Morseovy abecedy. Jako motivace pro rozvoj digitální gramotnosti jsme použili telegraf napojený na počítač přes rozhraní s mikrokontrolérem a softwarem převádějícím alfanumerické znaky do digitální podoby Morseovy abecedy (video).

14. 4. 2018 – Pražský Barcamp – https://prazskybarcamp.cz/program

Přednáška na téma Digitální gramotnost

Ing. Jiří Sissak, Ph. D. – Digitální gramotnost – jsme či nejsme digitálně gramotní?

Anotace: Co je to „digitální gramotnost“ a jak je nutno přizpůsobit RVP a následně ŠVP pro rozvoj digitální gramotnosti tak, aby žáci a studenti byli připraveni využít potenciál digitálních technologií ke svému celoživotnímu osobnímu rozvoji, ke zvyšování kvality života a ke společenskému uplatnění. Měnící se role učitele ve 21.století.

Další přehled plánovaných i již proběhlých akcí, prezentací a dalších popularizačních a publikačních aktivit najdete na našem Facebooku a G+.