Akce pro příznivce starověkého světa

Vážení příznivci klasických studií,

zatímco římské nebe dnes již od časného rána prolévá slzy k uctění památky Gaia Iulia Caesara, obracím se na vás s dalším z pravidelných přehledů plánovaných akcí v oblasti klasických studií, který je tentokrát doslova naplněn nejrůznějšími přednáškami, semináři, výstavami a v neposlední řadě také letní školou plánovanou na červenec letošního roku. Z ostatních informací doporučuji již starší zhodnocení nejnovějšího česko-latinského vydání souborného díla Otakara Březiny, jež napsal Martin C. Putna, anebo informace o evropském programu ERASMUS+, který by mohl snad ještě letos, ale jistě i v následujících letech českým učitelům usnadnit cestu na zahraniční semináře a letní školy, na které by jinak nemuseli mít dostatek finančních prostředků.
Se srdečným pozdravem

Jiří A. Čepelák

Asociace učitelů latiny (ALFA) je také na facebooku.