Sbormistrovství

AKADEMICKÝ ROK 2018/2019

Klára Burešová,
pátek 22. února 2019 v 17:30
ZUŠ Tachov (koncertní sál), Rokycanova 1, Tachov
pedagog hlavního oboru: MgA. Marek Štryncl, oponent: Mgr. Čeněk Svoboda
účinkuje: Tachovský dětský sbor
program: J. Regnart, A. V. Michna, A. Dvořák, Z. Lukáš,  M. Raichl

Aikaterini Asfoura
čtvrtek 14. března 2019 v 19.30
České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
pedagog hlavního oboru: Mgr. Pavel Salák, oponent: MgA. Jan Steyer
účinkují: ansámbl Verum, ansámbl Tzivaeri
program: Z. Lukáš, F. Poulenc, M. Christodoulides, řecká byzantská hudba, české a řecké/kyperské lidové písně

Veronika Pudlovská,
čtvrtek 14. března 2019 v 19.30
České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Jan Steyer, oponent: Mgr. Pavel Salák
účinkují: ansámbl Verum, ansámbl Tzivaeri
program: Z. Lukáš, F. Poulenc, M. Christodoulides, řecká byzantská hudba, české a řecké/kyperské lidové písně

Lucie Pěčová,
sobota 16. března 2019 v 19h
kostel sv. Jindřicha, Jindřišská, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA. Marek Valášek. Ph.D.
účinkují: absolventi Arcibiskupského gymnázia
program: A. Vivaldi

Boris Nykl,
sobota 23. března 2019 v 17h
Dům kultury Frenštát pod Radhoštěm, Velký sál
pedagog hlavního oboru: Mgr. Pavel Salák, oponent: MgA. Jan Steyer
účinkující: komorní sbor Nyklband
program: duchovní, populární hudba a lidové písně v autorských aranžích

Eliška Horáková,
pátek 12. dubna 2019 v 18h
modlitebna CČSH Nové Strašecí
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA. Jan Steyer
účinkují: ženský sbor Musica NoStra, lidová kapela Lísteček
program: K. B. Kopřiva, Z. Lukáš, úpravy lidových písní

Tereza Venclová,
pátek 26. dubna 2019 v 18h
České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: prof. Stanislav Pecháček, Ph.D.
účinkují: Kopretinky – přípravné oddělení DPS Osmikvítek a JakobySbor
program: T. Tallis, O. Gjeilo, G. Young, M. Raichl, úpravy lidových písní

Charlotte Streicherová,
neděle 28. dubna 2019 v 19h
kostel sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Jan Steyer, oponent: MgA. Miriam Němcová
účinkují: komorní ženský sbor, Piccolo coro
program: A. Dvořák, P. Hindemith, A. Tučapský, B. Martinů

Matouš Pavlis,
pondělí 29. dubna 2019 v 19h
kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla, Karlov, Praha 2
pedagog hlavního oboru: MgA. Marek Štryncl, oponent: Mgr. Čeněk Svoboda
účinkují: komorní smíšený sbor Entropie
program: M. Pavlis, K. Harant

Veronika Pařízková,
sobota 2. května 2019 v 19 hodin
České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
pedagog hlavního oboru: Miriam Němcová, oponent: MgA. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: dívčí sbor Polyhymnia, smíšený sbor Kalokaghatia, vokální skupina 10men
program: T. Morley, J. Mysliveček, G. Gastoldi, F. Gasparini, C. Saint- Saëns, H. Purcell, F. Poulenc, V. Miškinis, J. Novák, P. Eben, J. E. Moor, X. Saraso

Anežka Gráttová,
pátek 3. května 2019 v 17h
kostel sv. Archanděla Michaela, Smržovka
pedagog hlavního oboru: Mgr. Pavel Salák, oponent: MgA. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: Iuventu, gaude!, Iuventus Gaude
program: P. Eben, M. Raichl, F. Poulenc, L. Delibes, J. Rameau

Anna Svobodová,
neděle 5. května 2019 v 19h
Husův sbor na Vinohradech, Dykova 1, Praha 10
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA. Jan Steyer
účinkují: smíšený pěvecký sbor Sebranka a komorní sbor I Dilettanti
program: H. Schütz, G. F. Sances, J. Laburda, M. Raichl



AKADEMICKÝ ROK 2017/2018

Jitka Králová, čtvrtek 22. března v 19 hodin
místo konání: kostel sv. Klimenta, Klimentská, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Jan Steyer, oponent: MgA. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: Brixiho akademický sbor; žáci 9. třídy ZŠW Praha
program: Z. Lukáš, A. Tučapský, M. Frisina ad.
více viz plakát

Vítězslav Hergesel, neděle 20. 5. v 18 hodin
místo konání: Kostel ČCH, Wuchterlova  5, Praha 6
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA. Jan Steyer
účinkují: DPS Svítání, přípravná oddělení, komorní sbor Slunovrat
program: Eben, Raichl, Slavický, Dvořák

Radim Šlinc, středa 25. 4. v 19 hodin
místo konání: České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Jan Steyer, oponent:  MgA. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: Smíšený pěvecký sbor Kalokaghatia
program: Caccini, Young, Šlinc

 



AKADEMICKÝ ROK 2016/2017

Josefína Nedbalová, úterý 4. dubna v 19: hodin
místo konání: sál Gymnázia Jana Nerudy, Hellichova 3, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Mgr. Marek Valášek, Ph.D., oponent: prof. PhDr. Stanislav Pecháček, Ph.D.
účinkují: DPS Knoflík, Dětský katedrální sbor, Bubureza, Salvátorská schola
program: sborová tvorba Karla Skleničky
více viz plakát

Petr Benda, Dis, úterý 25. dubna v 19 hodin
místo konání: kostel sv. Prokopa, Sluneční náměstí, Praha 13
pedagog hlavního oboru: MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA. Jaroslav Brych
účinkují: Krušnohorský pěvecký sbor Teplice a hosté
program: Palestrina, Lotti, Michna, Händel, Mozart, Pergolesi

Kateřina Nováková a Magdaléna Janíková, úterý 23. května ve 20 hodin
místo konání: Lichtenštejnský palác – sál B. Martinů, Malostranské náměstí 13, Praha 1
pedagog hlavního oboru: MgA. Mgr. Marek Valášek, Ph.D. , oponent: Mgr. Jana Veverková
účinkují: Pěvecký sbor Joyful a hosté, Smíšený pěvecký sbor ACORD Motol a hosté
program: úravy lidových, duchovních a populárních písní
více viz plakát


Benjamín Hájek, středa 21. prosince v 18:30
místo konání: kostel sv. Bartoloměje, Bartolomějská, Praha 1
pedagog hlavního oboru MgA. Miriam Němcová, oponent: MgA., Mgr. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: Chorus Carolinus Kladno, CM Muzička
program: F. X. Brixi, J. Lohelius Oehlschlägel, K. J. Procházka
více viz plakát

 



AKADEMICKÝ ROK 2015/2016

Marek Müller, čtvrtek 4. května v 19:00
místo konání: Sbor českých bratří, Českobratrské náměstí, Mladá Boleslav
pedagog hlavního oboru MgA. Miriam Němcová, oponent: prof. PhDr. Stanislav Pecháček, Ph.D.
účinkují: Mladoboleslavský komorní orchestr, Podnikový dechový orchestr škoda, sbory Cum de core, Smíšený sbor Boleslav, sólisté Lucie Cihlářová, Eliška Mourečková, Tomáš Foltýnek, Libor Novák
program: Dvořák: Biblické písně, Mše D dur Lužanská

 

Markéta Tylšarová, pondělí 9. května v 18.30
místo konání: modlitebna ČCH, Dykova1, Praha 10 – Vinohrady
pedagog hlavního oboru: PhDr. Leona Stříteská, Ph.D., oponent: MgA. Marek Valášek, Ph.D.
účinkují: smíšený pěvecký sbor Orfej, Přípravný sbor Zvonečky
program: Cavalieri, Lasso, Klobouk, Voves, Raichl, Felix

 

Helena Kuglerová, pondělí 9. května v 18.30
místo konání: modlitebna ČCH, Dykova1, Praha 10 – Vinohrady
pedagog hlavního oboru: MgA. Marek Valášek, Ph.D., oponent: PhDr. Leona Stříteská, Ph.D.
účinkují: smíšený pěvecký sbor Orfej, Pěvecké uskupení Cirkve bratrské
program: Lukáš, Poulenc

 

Jana Pavlíčková, čtvrtek 12. května v 19h
místo konání: Domov sv. Karla Boromejského, K šancím 50/6, Praha 6, Řepy
pedagog hlavního oboru: MgA. Marek Valášek, Ph.D., oponent: Mgr. Jana Veverková
účinkují: smíšený pěvecký sbor Camerate, středoškolský sbor Repetice
program: Rossini, Fauré, Pärt, Gjeilo, Ptáček, Rutter, Johansen