Koutky a zákoutí

Fakulta skýtá nejrůznější místa, kde lze trávit čas mimo výuku. Pro odpočinek lze využít sedaček umístěných po chodbách. V budově Magdalény Rettigové 4 je za příhodného počasí přístupná terasa nad aulou.

Dále se zde nacházejí dva dvorky. Pravý dvorek je kuřácký a poměrně frekventovaný. Je na něm možné uschovat jízdní kola (s tím, že je opatříš vlastním zámkem). Levý dvorek je pak klidným místem k posezení a rozjímání, mnohdy na něj doléhá libý zvuk hudebních nástrojů či zpěv z katedry hudební výchovy. Také se zde nachází fakultní bylinkový záhon, kam si můžeš přijít natrhat bylinky dle libosti – na čaj nebo třeba k vylepšení svačiny.

V levé části suterénu a přízemí se nachází úschovné skřínky různých velikostí, klíče od nich si je možné vypůjčit na vrátnici výměnou za nějaký průkaz (ne občanský, vhodná je např. oranžová průkazka pro dojíždění, řidičský průkaz…). V suterénu blízko bistra je k dispozici relaxační zóna.

Ve druhém patře můžeš využít masérských služeb. Cvičit na klavír lze v místnostech R415 a R417, pokud zrovna nejsou obsazené. Klíče od nich jsou k dispozici na vrátnici.

Mezi patry v M. Rettigové 4 se jde přesouvat po nouzovém schodišti, které se nachází v severní části budovy (od hlavního vchodu vlevo). Na těchto skrytých schodech si můžeš zlepšovat svou fyzičku. Při svižnějším kroku je toto schodiště rychlejší než výtah.

V suterénu budovy v Myslíkově ulici se nachází studentský klub.

← předchozídalší kapitola →