Office 365, e-mailová komunikace

Studium se leckdy neobejde bez využití kancelářského balíku (pro zpracování textů, prezentací atd.). Pokud za něj nechceš nic platit, nemusíš zůstávat u LibreOffice apod. Studenti PedF UK mohou zdarma využívat Microsoft Office 365. Umožňuje nainstalovat nejnovější desktopovou verzi Office až na 5 zařízení a také zahrnuje cloudovou (online) verzi. Společně s Office můžeš využít i cloudové úložiště OneDrive. Podrobný návod k získání Office 365 je k dispozici na stránkách SIT.

Od letošního roku přechází fakulta do prostředí univerzitní MS Office 365. Čti proto pozorně instrukce na stránkách SIT!

Pro komunikaci s vyučujícími či zaměstnanci fakulty nebo univerzity se hodí fakultní e-mail ve tvaru jméno.příjmení@student.pedf.cuni.cz nebo univerzitní e-mail ve tvaru číslo_osoby@cuni.cz. Pro ten samý účel je samozřejmě možné využít i e-mail soukromý, ale je vhodné dbát na to, aby z něj šlo vyčíst tvé jméno. E-mailové adresy typu vesely.ponik@seznam.cz dokážou způsobit značný zmatek.

Je více než žádoucí komunikovat se zaměstnanci fakulty kultivovaně¹, zejména uvést do e-mailu oslovení, psát jasně a spisovně a na samý závěr zprávy se podepsat. K podpisu se vždy pro urychlení komunikace je třeba připojit i ročník, typ, obor a formu studia (např. Blanka Protrhlá, 1. ročník B Čj-Hv, prezenční). Pokud píšeš více lidem zároveň, ušetři je zbytečné práce a vyvaruj se používání skrytých kopií.

¹ Více nalezneš na prirucka.ujc.cas.cz v sekci Dopisy a grafická úprava písemností.

← předchozídalší kapitola →