Klauzurní práce z francouzské literatury – OPBF2F125A

Klauzurní práce z francouzské literatury OPBF2F125A

Platí pro studenty, kteří nastoupili ke studiu v roce 2017/2018 a později  a řídí se studijním plánem OB2FJ17.

Katedra FJL stanovila jako podmínku KLP splnění těchto prerekvizit:

OPBF2F113A Četba literárních textů I

OPBF2F117A Četba literárních textů II

OPBF2F120A Četba literárních textů III

KLP má následující části:

Východiskem Klauzurní práce z francouzské literatury je literární úryvek (obsahové vymezení viz předměty prerekvizit), od kterého se odvíjejí následující aktivity formou strukturovaných odpovědí.

1. Odpovědi na tři literárněvědné otázky vztahující se k úryvku
  2. Kontextualizace analyzovaného úryvku, tj. zařazení díla a autora do literárněhistorického a uměleckého kontextu
  3. Otázky z teorie literatury formou definice pojmu a uvedení příkladu
  4. Doplňující otázka z dějin francouzské literatury

• Trvání klauzurní práce – 3 hodiny

• Hodnocení na 100 bodů, pro úspěšné zvládnutí je třeba dosáhnout nadpolovičního počtu bodů, tj. 65 bodů a více. Při neúspěchu, nutno KLP opakovat v dalším termínu celou.

• Student může používat česko-francouzský a francouzsko-český překladový slovník a výkladový slovník francouzského jazyka typu Le Petit Robert nebo Larousse de la langue française.