MS Office a další aplikace k distanční výuce

Milé studentky, milí studenti,

s ohledem na současnou situaci a částečný přechod na distanční výuku si vám dovolujeme zaslat několik informací, které vám mohou pomoci zorientovat se v začátku nového semestru akademického roku 2020/2021. Doufáme, že vám tyto informace poslouží k hladkému průběhu studia.

Pedagogická fakulta disponuje multilicencí pro používání Office 365. Díky ní můžete kancelářský balík Office využívat po dobu svého studia i Vy, a to až na pěti zařízeních (PC, notebooky, tablety, mobily, …).

Kromě toho můžete využívat např. cloudovou verzi Office, cloudové úložiště OneDrive s neomezenou kapacitou nebo studentský fakultní e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@student.pedf.cuni.cz.

Office 365 a studentský fakultní e-mail jsou k dispozici všem studentům Pedagogické fakulty. Multilicenci Office 365 budete potřebovat i v případě on-line výuky v prostředí MS Teams, které je její součástí.

Výhody licence:

• Všichni studenti PedF si mohou bezplatně stáhnout desktopové Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook …), a nainstalovat je až na 5 soukromých zařízení.
  • Kromě desktopových Office mají také přístup k aplikacím Office Mobile pro telefony s operačním systémem Android a iPhone.
  • Office mají vždy v nejnovější verzi a mohou se tedy učit pracovat s aktuálními verzemi aplikací.
  • Dále mohou využívat také cloudovou verzi Office 365 a úložiště OneDrive.

Studenti prvního ročníku mají licenci k dispozici vždy od 1.10.

Milé studentky, milí studenti,

pokud máte zájem o využívání Office 365 v souladu s výše uvedenými informacemi, postupujte podle následujícího návodu:

Přejeme vám úspěšný start do nového akademického roku.

Doc. PhDr. Monika Mužáková, Ph.D. a PhDr. Pavla Nečasová, Ph.D. – proděkanky pro studijní záležitosti

prof. PhDr. Martin Bílek, Ph.D. – proděkan pro celoživotní a distanční vzdělávání