Úvodní stránka

Vítejte na našich stránkách!

Studentská rada oboru francouzština (STROFA) – působící v rámci Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy pod Katedrou francouzského jazyka a literatury – byla primárně ustanovena k řešení problémů, se kterými se studenti v průběhu studia potýkají. Jedná se především o problémy, které by studenti sami nevyřešili, nebo zkrátka nevědí, na koho se s nimi obrátit, a tak potřebují „třetí osobu“ – oborovou radu, jež je taktéž tvořena studenty KFJL.

Neváhejte nás proto kontaktovat kdykoliv, a to naprosto s čímkoliv. Rádi Vás vyslechneme, poradíme a pomůžeme, jelikož problém, se kterým se potýkáte, se klidně může týkat i dalších studentů, kteří se však stydí či bojí otevřeně promluvit nebo se zeptat na „vyšších místech“, protože s tím nemají zkušenost.

Neváhejte nám rovněž posílat Vaše poznámky, připomínky ke studiu, nestyďte se s námi sdílet Vaše starosti, ale i radosti, stejně jako návrhy a náměty na zlepšování, abychom je mohli co nejrychleji zrealizovat, případně předat dál. Jsme tu hlavně od toho, abychom Vám pomáhali a podporovali Vás ve studiu.

Naším cílem je určitě zajištění větší spolupráce mezi studenty a zaměstnanci katedry, též prohlubování mezilidských a kolegiálních vztahů na PedF UK, poněvadž pouze v takovém prostředí lze efektivně vyučovat, učit se s radostí a studovat se zájmem. Vždyť jsme přeci budoucí pedagogové, ne?

Naopak, naším cílem rozhodně není fungovat jako „podatelna stížností“ nebo „koš na křivdy“. Věříme, kterak každý problém lze řešit. Neb to už jaksi přirozeně vyplývá z podstaty věci samé. Vždy je mnohem lepší činit, než mluvit.

Dalším cílem, který si klademe, je samozřejmě rozšiřování povědomí o francouzské kultuře a aktuálních událostech probíhajících v Praze a jinde u nás, na které se velice rádi podíváme a navštívíme je – tak pojďte klidně s námi!

Vaše STROFA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *