(česky) 29. ročník soutěže o cenu děkana – zpráva

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

24.4.2019 ve Velkém sále Pedagogické fakulty univerzity Karlovy proběhl 29. ročník soutěže o cenu děkana Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy za práci v oboru ekologie a problematiky životního prostředí.

Soutěže se účastnilo 5 studentů se 4 projekty ve dvou kategoriích.

Soutěž zahájila PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D., vedoucí centra environmentálního vzdělávání a výchovy, které soutěž pořádá, a Karolína Rychtecká za studenty ze spolku Drosophila, kteří se již čtvrtým rokem významně podílejí na organizaci soutěže.

Úvodní slovo pronesl děkan Pedagogické fakulty prof. PaedDr. Michal Nedělka, Dr. a vedoucí katedry biologie a environmentálních studií RNDr. Lenka Pavlasová, Ph.D.

Odborná komise, ve složení (řazeno abecedně) prof. RNDr. Pavel Beneš, CSc., PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D., prof. PaedDr. Michal Nedělka, Dr., RNDr. Lenka Pavlasová, Ph.D. a Mgr. Dagmar Říhová měla složitou práci, protože všechny přihlášené práce byly velmi kvalitní a dobře prezentované. V obou kategoriích byla udělena dvě sdílená první místa.

V kategorii odborná práce byly prezentovány dvě diplomové práce. Sandra Čečková představila diplomovou práci “Vzdělávací vliv Naučného střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna” a Lenka Volfová představila diplomovou práci “Přirozená komunikace s koněm a možnosti interakce koně a člověka”.

Obě vzbudily zájem a mnoho otázek od členů komise i přítomných studentů.

V kategorii volné téma se soutěže účastnili Kateřina Krupková a Jan Kube s projektem “Hmyzí hotely”. Výstupy, tedy hmyzí hotely různých typů, jsou k vidění na nekuřáckém dvorku. Na projektu se podílela ještě Anežka Blahnová, která se ze studijních důvodů nemohla soutěže zúčastnit a nemohla být tedy oceněna.

Ondřej Kohout prezentoval didaktickou hru “Tříďa aneb Kam patřím?” Tuto hru vyráběl s kolegyní z filosofické fakulty Patricii Slaničkovou, která se ovšem ze studijních důvodů nemohla účastnit. Komise ocenila skutečnost, že si student udělala výzkumné sondy k tématu, ale prezentoval hru, ne výsledky výzkumu. Hra byla odzkoušena s žáky a vypadá, že je funkční a zábavná.

Propracované detaily komisi zaujaly.

Finanční i věcné odměny výhercům poskytla Pedagogická fakulta UK prostřednictvím pana děkana prof. PaedDr. Michal Nedělka, Dr.

Občerstvení zajistila studentská rada oboru biologie.

Zapsala Kateřina Jančaříková