(česky) Aktuality leden 2020

Sorry, this entry is only available in Czech.

Novým přírůstkem zoologických chovů jsou sladkovodní krevetky Neocaridina davidii, obývající akvárium s pavími očky před pracovnou R310. Katedře je věnovala chovatelka Katka Švarcová. V akváriu jsou vysazeny barevné varianty Cherry Red, Carbon Rilli a Neon Yellow. Tyto krevetky dorůstají délky přibližně dvou centimetrů, většina vysazených jedinců je zatím drobnější.
Můžete je zkusit mezi vodními rostlinami v akváriu najít. Většinou se zdržují při dně nádrže, případně ukryty mezi listovím. Přejeme šťastný vizuální lov!

(česky) Aktuality prosinec 2019

Sorry, this entry is only available in Czech.

Hledáte téma na bakalářskou nebo diplomovou práci? Využijte možnosti spolupráce s Ústavem experimentální medicíny AV ČR (BP) a s Botanickou zahradou hl. m. Prahy v Praze-Troji (DP). Bližší informace RNDr. Lenka Pavlasová, Ph.D.


Poznáte naše mechy a lišejníky? Přijďte se předvědčit na KBES do nové mechové zahrádky v okně před učebnou R307:


Seznamte se s novými přírůstky zoologických chovů KBES:
Rezavého zlatého křečka jménem Chip (šestitýdenní sameček druhu Mesocricetus auratus) naleznete v proskleném teráriu před vstupem do prostor KBES.

Budeme velmi rádi, naleznete-li mezi přednáškami čas chvilku se s ním pomazlit. Je přátelský, dosud však nebyl ochočen. S procesem ochočování může pomoci kdokoliv: pokud se křeček pohybuje volně po vnitřní prostoře terária, nejprve na něj polohlasně a klidně promluvte a teprve poté se nechte očichat a eventuálně jej pohlaďte. V době, kdy Chip spí v dřevěném úkrytu, jej prosím nerušte.

(česky) Pozvánka na výstavu z exkurzí KBES

Sorry, this entry is only available in Czech.

Přijměte pozvání na slavnostní zahájení již tradiční podzimní výstavy z exkurzí katedry biologie a environmentálních studií, která se bude konat 27. 11. od 17:00 ve 3. patře fakulty (výstavní panely v oblasti hlavního schodiště).

Budete se moci pokochat fotografiemi ze Slovenska, letos opět z horského prostředí, konkrétně z lokality Belianských Tater. Pro návštěvníky máme připraveno také pohoštění. Rozhodně doražte!