Aktuální ročník: 11.5.2022: “Nové výzvy pro práci psychologa ve škole”

TÉMA KONFERENCE:

“Nové výzvy pro práci psychologa ve škole

Letošní konference bude reflektovat aktuální situaci ve školách i stále nové a měnící se nároky na pedagogické pracovníky, školní speciální pedagogy a školní psychology.

Program bude rozdělen do dvou částí, dopolední přednášková část (cca 9,30 – 12,00) a odpolední paralelní workshopy (cca 13,00 – 15,30).

Témata, na která budeme tento rok cílit:

• Psychické zdraví žáků
  • Zkušenosti z adaptace žáků při přechodu z online prostředí do prezenční výuky
  • Podpora učitelů při zvládání náročných situací
  • Spolupráce ve školním poradenském pracovišti
  • Krizová intervence ve škole
  • Začleňování žáků z Ukrajiny
  • Práce s traumatem

V odpoledním programu budou zařazeny kazuistické skupiny a skupiny kolegiálního sdílení.

V průběhu konference proběhne setkání absolventů programů Instrumentálního obohacování R. Feuerstena pod vedením Dr. Barbory Lucké a bude představena nová diagnostická baterie zaměřená na čtení a porozumění čtenému vytvořená na Katedře psychologie PedF UK.