Trendy v didaktice biologie 2024

Konference se bude konat 19.–20. 9. 2024 v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (Magdalény Rettigové 4, 116 39 Praha 1).

Konference se zaměřuje na témata:

• Příprava učitelů přírodopisu a biologie v kontextu probíhající reformy a výzkumných poznatků
  • Kurikulum přírodopisu a biologie a jeho realizace založená na důkazech
  • Metodologické přístupy výzkumu v oblasti didaktiky biologie

Důležité termíny

Přihlášení osob a příspěvkůdo 30. 6. 2024
Uhrazení konferenčního poplatku
včasná platba
běžná platba

do 31. 7. 2024
do 26. 8. 2024
Konference19.–20. 9. 2024

Přihlašování

Přihlašování na konferenci probíhá prostřednictvím vyplnění elektronického formuláře do 30. 6. 2024. Na konferenci se přihlašuje každý účastník (s aktivní i pasivní účastí) samostatně. Odkaz pro přihlášení účastníků je dostupný zde.

Příspěvky na konferenci se za celý autorský kolektiv přihlašují prostřednictvím formuláře dostupného zde.

Příspěvky

Konference je možné se zúčastnit s příspěvkem v podobě přednášky (s možností promítání). Délka příspěvku je stanovena na 15 minut s následnou diskusí v délce 5 minut.

Příspěvky mohou být v českém a slovenském jazyce. Organizační výbor si vyhrazuje možnost odmítnutí příspěvku nedostatečně souvisejícího s tématem konference či nesplňujícího náležitosti odborného příspěvku. V obou případech budou autoři včas informováni.

Prezentované příspěvky mohou být podle svého charakteru publikovány v odborných časopisech:

Program konference

Konference bude zahájena ve čtvrtek ve 13:00. Zakončení je předpokládáno v pátek 14:00. Součástí programu konference je neformální diskuse ve čtvrtek večer s občerstvením. Podrobný program bude zaslán přihlášeným účastníkům před konáním akce.

Konferenční poplatek

Konferenční poplatek hradí každý účastník konference (s aktivní i pasivní účastí). V případě včasné platby do 31. 7. 2024 činí poplatek za jednoho účastníka 2000,- Kč. V případě opožděné platby je poplatek stanoven na 2500,- Kč.

Konferenční poplatek je nezbytné uhradit prostřednictvím elektronické platby:

číslo účtu: 85236011/0100

variabilní symbol: 894824

IBAN: CZ43 0100 0000 0000 8523 6011

SWIFT: KOMB CZ PP

Do poznámky pro příjemce prosím uveďte jméno a příjmení účastníka, za kterého je poplatek hrazen.

Pro možnost rychlé kontroly zašlete prosím po uhrazení platby potvrzení o provedené platbě na e-mail daniela.zawatzka@pedf.cuni.cz.

Pokud budete následně potřebovat vystavit potvrzení o přijetí platby, napište prosím na e-mail jana.prochazkova@pedf.cuni.cz. Do e-mailu s žádostí o vystavení potvrzení prosím uveďte své platební údaje a název instituce, pro kterou má být potvrzení vystaveno.

Přípravný výbor konference

PhDr. Karel Vojíř, Ph.D., PhDr. Ing. Silvie Svobodová, Ph.D., Mgr. Filip Hašpl, PhDr. Mgr. Adam Nejedlý, RNDr. Ing. Edvard Ehler, Ph.D.