Budovy, označení místností

Budovy fakulty

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy sídlí ve více budovách. Většina z nich se nachází v Praze, jedna v Brandýse nad Labem.

Mapa s vyznačenými budovami a sportovišti

Pro orientaci v budovách a místnostech skvěle poslouží i tohle video.

Magdalény Rettigové 4

Hlavní budova Pedagogické fakulty se nachází v ulici Magdalény Rettigové 4 („Rettigovka“) na Praze 1. Sídlí zde děkanát, studijní oddělení, studijní proděkanky, oddělení pro zahraniční vztahy, oddělení komunikace a marketingu, knihovna, podatelna a většina kateder.

Před hlavní budovou nalezneš tramvajovou zastávku Lazarská. Před bránu fakulty vyjíždí také výtah ze stanice metra B Národní třída. Učebny, které sídlí v této budově, jsou označeny písmenem R.

Budova má čtyři patra. Jak se však dostat do nejvyššího z nich, které je na první pohled skryté?

  • Výtahem.
  • Ze 3. patra, a to buď po požárním schodišti od katedry biologie nebo po schodišti nacházejícím se za bílými požárními dveřmi mezi katedrami výtvarné výchovy a českého jazyka.

Provozní doba vrátnice v pracovních dnech: 7.00–21.00 hod. (Tato doba platí pouze v době výuky. O víkendech, prázdninách a ve zkouškových obdobích mohou být provozní doby všech budov jiné.)

Magdalény Rettigové 8

Tato budova je vlevo od vchodu do hlavní budovy. Dopravní spojení je stejné jako k hlavní budově, Magdalény Rettigové 4. Dostaneš se do ní pomocí průkazu studenta. Výjimkou je učebna S2, do níž se vstupuje ze Spálené ulice. Zdejší místnosti jsou označené písmenem S, budově se někdy přezdívá „Spálená“ či „Esko“.

Celetná 13

Nově zrekonstruovaná budova se nachází blízko stanic metra Náměstí Republiky a Můstek. Učebny v Celetné ulici jsou označené písmenem C. Najdete tu především katedry cizích jazyků a studovnu pro studenty (nejen) cizích jazyků. Zároveň zde sídlí mj. jedno z výdejních center studentských průkazů (viz kapitolu Průkaz studenta – chci ISIC?). 

Provozní doba vrátnice v pracovních dnech: 6.00-21.00 hod.

Myslíkova 7

Tato budova („Myslíkovka“) je vzdálena od hlavní budovy přibližně 5 minut. Můžeš jít pěšky nebo dojet tramvají do zastávky Myslíkova. Všechny učebny označené písmenem M sídlí právě v této budově. Najdeš zde katedru psychologie, andragogiky a ÚVRV.

Provozní doba vrátnice v pracovních dnech: 7.30–19.30 hod.

Brandýs nad Labem, Královická 915

Jediná budova, která sídlí mimo Prahu. Probíhá zde především výuka katedry tělesné výchovy, katedry hudební výchovy a výuka kombinovaného studia. Fakulta dopravu do Brandýsa nad Labem neproplácí, student dojíždí na své náklady. Cesta od hlavní budovy do budovy v Brandýse („Brandejs“, „Hopsa“) trvá okolo ¾ hodiny. Většinou se jezdí na zastávku Brandýs nad Labem – Náměstí.

Jak se dostat z Prahy do Brandýsa?

  • Metrem linky B na Černý Most a odtud dále autobusem 367.
  • Linkou 375 ze stanice Českomoravská, Vysočanská, Prosek nebo Letňany.

Provozní doba vrátnice v pracovních dnech: 7.00–19.00 hod.


Některá specializovaná výuka si žádá zvláštní pracoviště, a tak může občas probíhat i mimo výše zmíněné budovy fakulty (např. výuka katedry hudební výchovy na Barrandově).


Označení místností

Na první dojem se ti může zdát označení učeben a dalších místností nejasné, ale skrývá v sobě určitý systém (mimo jiné proto, aby hladce proběhl případný požární zásah). Skládá se z písmene a tří číslic. Písmeno označuje budovu, ve které učebna je – R (Magdalény Rettigové 4), S (Spálená = Magdalény Rettigové 8), M (Myslíkova), C (Celetná), B (Brandýs), Z (Barrandov). První číslice pak značí patro, v němž se místnost nachází, 0 značí přízemí. Druhá a třetí číslice jsou konkrétním číslem učebny.

Příklad: R307

  • R – hlavní budova v ulici Magdalény Rettigové 4; 3 – nachází se ve třetím patře; 07 – číslo učebny.

Některé snadno rozlišitelné místnosti z tohoto značení vybočují: AULA se nachází v hlavní budově naproti hlavnímu vchodu, BAZÉN, ZRCADLOVÝ SÁL a HOROLEZECKOU STĚNU najdeš v Brandýse.

← předchozídalší kapitola →