Koutky a zákoutí

Fakulta skýtá nejrůznější místa, kde lze trávit čas mimo výuku. Pro odpočinek lze využít sedaček umístěných po chodbách.

Dále se zde nacházejí dva dvorky. Pravý dvorek je kuřácký a poměrně frekventovaný. Je na něm možné uschovat jízdní kola (s tím, že je opatříš vlastním zámkem). Levý dvorek je pak klidným místem k posezení a rozjímání, mnohdy na něj doléhá libý zvuk hudebních nástrojů či zpěv z katedry hudební výchovy. Také se zde nachází fakultní bylinkový záhon, kam si můžeš přijít natrhat bylinky dle libosti – na čaj nebo třeba k vylepšení svačiny. Je na něm také oficiálně umožněno uschovat jízdní kola (s tím, že je opatříš vlastním zámkem). A dále zde byla 24. 10. 2018 slavnostně vysazena Lípa republiky, v jejíchž kořenech se ukrývá poselství pro další generace.

V levé části suterénu a přízemí se nachází úschovné skřínky různých velikostí, klíče od nich si je možné vypůjčit na vrátnici, a to pomocí čipu ve své ISIC kartě.

Ve druhém patře můžeš využít masérských služeb. Cvičit na klavír lze v místnostech R415 a R417, pokud zrovna nejsou obsazené. Klíče od nich jsou k dispozici na vrátnici.

Mezi patry v M. Rettigové 4 se jde přesouvat po nouzovém schodišti, které se nachází v severní části budovy (od hlavního vchodu vlevo). Na těchto skrytých schodech si můžeš zlepšovat svou fyzičku. Při svižnějším kroku je toto schodiště rychlejší než výtah, jak můžeš vidět v tomto videu. 🙂

V suterénu budovy v Myslíkově ulici se nachází studentský klub. Jízdní kolo tam můžeš zaparkovat na dvorku.

← předchozídalší kapitola →