Studijní oddělení

Studijní oddělení nalezneš v prvním patře hlavní budovy proti hlavnímu schodišti. Na základě studovaného oboru je ti přidělena studijní referentka. Řešíš u ní potvrzení o studiu, zápis do dalšího úseku studia, podepsání imatrikulačního slibu aj. Jméno své referentky najdeš v rozhodnutí o přijetí, případně v SIS v modulu Osobní údaje.

K referentce můžeš zavítat osobně (v úředních hodinách či po individuální domluvě) nebo ji kontaktovat e-mailem či telefonicky. Úřední hodiny studijního oddělení se zpravidla mění v závislosti na části roku. Na začátku akademického roku je studijní oddělení vytížené, je tedy třeba počítat s delší čekací dobou. Naopak v průběhu semestru jde vyřizování příjemně rychle.

Potvrzení o studiu

Pokud potřebuješ potvrzení o studiu, je nutné si před návštěvou studijního oddělení vygenerovat příslušný formulář a vytisknout jej. Najdeš ho v SIS, a to v modulu Osobní údajePotvrzení o studiu. Jak na to najdeš i v tomto návodu. Tisknout můžeš i přímo na fakultě (viz kapitolu Tisk, skenování a kopírování). V SIS je také možné vygenerovat potvrzení s elektronickým podpisem, které je potřeba potvrdit na Czech POINTu. Není pak nutná osobní návštěva studijního oddělení. Některým institucím stačí potvrzení o studiu s elektronickým podpisem bez potvrzení na Czech POINTu. 

Zápis do dalšího ročníku

Zápis do dalšího (2. a vyššího) ročníku probíhá už pouze online prostřednictvím SIS. V modulu Výsledky zkoušekprohlížení klikneš na Kontroly a zde si uděláš kontrolu pro postup do dalšího ročníku (SIS ti spočítá, zda máš dostatek kreditů), po provedení kontroly se zapíšeš do dalšího ročníku. Studijní oddělení vytvořilo podrobný návod, jak správně zápis do dalšího úseku studia provést.

← předchozídalší kapitola →