Koutky a zákoutí

Fakulta skýtá nejrůznější místa, kde lze trávit čas mimo výuku. Pro odpočinek lze využít jak sedaček umístěných po chodbách, tak laviček na čerstvém vzduchu.

Aula rozděluje otevřený prostředek hlavní budovy na dva dvorky. Pravý dvorek s povolením kouřit je poměrně frekventovaný, neboť tudy vede cesta z vestibulu do protilehlé části budovy. Levý dvorek tvoří klidné místo k posezení a rozjímání na lavičkách pod i mimo pergolu, mnohdy na něj (stejně jako na pravý dvorek) doléhá libý zvuk hudebních nástrojů či zpěv z katedry hudební výchovy. Také se zde nachází fakultní bylinkový záhon, kam si můžeš přijít natrhat bylinky dle libosti – na čaj nebo třeba k vylepšení svačiny. Je na něm také oficiálně umožněno uschovat jízdní kola (s tím, že je opatříš vlastním zámkem). 24. 10. 2018 byla na dvorku slavnostně vysazena Lípa republiky, v jejíchž kořenech se ukrývá poselství pro další generace.

V levé části suterénu a přízemí se nachází úschovné skřínky různých velikostí, klíče od nich si je možné vypůjčit na vrátnici, a to pomocí čipu ve své ISIC kartě.

Ve druhém patře můžeš využít masérských služeb.

Cvičit na klavír lze v místnostech R415 a R417, pokud zrovna nejsou obsazené. Klíče od nich jsou k dispozici na vrátnici.

Mezi patry v hlavní budově se jde přesouvat po nouzovém schodišti, které se nachází v severní části budovy (od hlavního vchodu vlevo). Na těchto skrytých schodech si můžeš zlepšovat svou fyzičku. Při svižnějším kroku je toto schodiště rychlejší než výtah, jak můžeš vidět v tomto videu.

Pokud jsi členem spolku, můžeš využívat spolkovou místnost S104. Klíč je k dispozici na vrátnici v hlavní budově.

V suterénu budovy v Myslíkově ulici se nachází studentský klub. Jízdní kolo tam můžeš zaparkovat na dvorku.

← předchozídalší kapitola →