Aktuální informace pro studenty UPVOV

• Výukovým dnem pro všechny ročníky bude v tomto akademickém roce  čtvrtek (v každém semestru bude výuka nasazena do 5 – 7 celodenních bloků, využívány budou liché i sudé týdny, výuka bude probíhat zejména v hlavní budově fakulty (Magdalény Rettigové 4 a 8), výjimečně v Brandýse nad Labem (Kralovická 915). Povinně volitelné a volitelné předměty mohou být vyučovány i v jiných termínech, typicky např. v sobotu.
  • Bakalářskou práci by si měli studenti zadat nejpozději šest měsíců před plánovaným termínem obhajoby. Doporučenou formou bakalářské práce je tzv. portfolio profesního rozvoje, nicméně studenti mohou navrhnout též vlastní téma a pojetí bakalářské práce.
  • Státní závěrečná zkouška má tři části – obhajoba bakalářské práce, základy pedagogiky a psychologie pro učitele a didaktika odborného vzdělávání. Pořadí skládání těchto částí SZZ není stanoveno.
  • Studenti si mohou vybírat volitelné předměty z nabídky všech kateder PedF UK, ale též z nabídky jiných fakult. Ve studijním plánu jsou uvedeny doporučené volitelné předměty, u kterých mají studenti programu při zápisu přednost.