Stipendijní místa pro asistenty výuky češtiny na školách v Bavorsku a Sasku

Vážené studentky, vážení studenti,

ráda bych vás informovala o zajímavých příležitostech stáží pro asistenty výuky češtiny na školách v Bavorsku a Sasku pro školní rok 2024/2025.

1) Stipendia pro asistenty výuky českého jazyka na školách v Sasku
Saské státní ministerstvo kultury nabízí stipendia pro stáže na pozicích asistentek/asistentů při výuce českého jazyka na školách ve Svobodném státě Sasko. Stáže trvají od září 2024 do 31. května 2025. Měsíční stipendium činí 1 000 EUR. Požadavky na uchazeče zahrnují absolvování minimálně 4 semestrů studia na vysoké škole v ČR, s výhodou v oboru germanistika nebo učitelství německého jazyka. Přihlášky se přijímají do 31. května 2024.

2) Stipendijní místa pro asistentky a asistenty výuky češtiny na školách v Bavorsku
Bavorské státní kanceláře ve spolupráci s dalšími institucemi vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní místa jazykových asistentek/asistentů do škol s výukou češtiny ve Svobodném státě Bavorsko ve školním roce 2024/2025. Stáže trvají 5 nebo 10 měsíců s měsíčním stipendiem 1000 EUR. Podmínky pro uchazeče zahrnují úspěšně ukončené minimálně 4 semestry studia v ČR v oboru německý jazyk. Přihlášky se přijímají do 30. dubna 2024.

Pro více informací si můžete prohlédnout dokument k Sasku a dokument k Bavorsku.

Eva Navrátilová
koordinátorka zahraniční spolupráce
Katedra českého jazyka a literatury