↑ Return to Stalo se

Proběhlé akce pro studenty

Volitelný předmět Studijní strategie a strategie zvládání u studentů se speciálními potřebami.

Předmětu se zúčastnilo celkem 15 studentů se specifickými potřebami i bez nich. Cílem kurzu bylo seznámit účastníky se specifiky studia vysokoškolských studentů s tělesným a zrakovým postižením – kromě nejčastějších diagnóz a specifických potřeb, které se s nimi pojí, jsme se tedy věnovali také nejčastějším modifikacím studia i přijímacího řízení. V rámci kurzu plnili účastníci individuální i skupinové úkoly, které měly za cíl zprostředkovat jim realistický náhled na průběh studia studentů s tělesným či zrakovým postižením. V průběhu kurzu měli účastnici příležitost konfrontovat mezi sebou své pohledy na danou tématiku, zároveň mohli studenti bez postižení vyslechnout žitou zkušenost studentů s postižením. Vzhledem k tomu, že se kurzu zúčastnili studenti oboru Speciální pedagogika, jistě bude tento sebezkušenostní zážitek přínosný i pro jejich další praxi.

Účastníci v rámci zakončení kurzu vytvořili dvě skupinové prezentace identifikující možné nástrahy a problémy při studiu studentů se specifickými potřebami (včetně přijímacího řízení). Tyto výstupy budou využity pro další zkvalitňování a zefektivňování práce Akademické poradny pro studenty se specifickými potřebami a také jako materiál k diskuzi v obdobném kurzu Tělesné a zrakové postižení jako každodenní výzva i realita života studentů VŠ, který je určen pracovníkům UK.Doplňující informace na: kristyna.janyskova@pedf.cuni.cz