LAURENT DEMOULIN

ZASTOUPENÍ VALONSKO-BRUSEL VÁS ZVE…  LAURENT DEMOULIN

zasvětil svůj život literatuře a ve své osobě spojuje výsostně teoretický i čistě praktický přístup. Působí na Lutyšské univerzitě a je autorem mnoha vědeckých článků především o současné belgické a francouzské literatuře, byl editorem jednoho svazku prestižní ediční řady Cahier de l’Herne, věnovaného spisovateli Georgesi Simenonovi, a autorem rozsáhlé studie „Une rhétorique par objet: les mimétismes dans l’œuvre de Francis Ponge“ – Hermann, 2011 (Rétorika předmětů: mimetismus v díle F. Ponge), stejně jako bohatého kritického aparátu k tvorbě belgického spisovatele Jean-Philippe Toussainta. Kromě toho publikoval i sbírky básní  _Filiation_ (Le Fram, 2001), _Trop tard_ (Tétras Lyre, 2007), _Même mort_ (Le Fram, 2011),_ Ulysse Lumumba_ (Le Cormier, 2014), _Palimpseste insistant_ (Tétras Lyre, 2014) či _Les Petites Mythologies Liégeoises _(spoluautor Jean-Marie Klinkenberg).

V loňském roce vyšel jeho první román: částečně autobiografické dílo nazval _Robinson_ (Gallimard, 2016).

LAURENCE DEMOULIN NAVŠTÍVÍ TENTO TÝDEN ČESKOU REPUBLIKU A VYSTOUPÍ S PŘEDNÁŠKAMI O FRANKOFONNÍ LITERATUŘE A O SVÉ TVORBĚ.

PŘEDNÁŠKY SE KONAJÍ:

NA MASARYKOVĚ UNIVERZITĚ V BRNĚ VE STŘEDU 26. DUBNA V 15:50, SÁL L31 (VEVEŘÍ, 28)

NA KARLOVĚ UNIVERZITĚ V PRAZE, ÚSTAV TRANSLATOLOGIE VE ČTVRTEK 27. DUBNA V 13:20, SÁL 202 (HYBERNSKÁ 3, PRAHA 1)

Ve francouzštině, vstup volný
LA DÉLÉGATION WALLONIE-BRUXELLES VOUS INVITE… LAURENT DEMOULIN

a consacré sa vie à la littérature. Dans ce domaine, il est à la fois excellent théoricien et praticien. Chef de travaux à l’Université de Liège, Laurent Demoulin a signé nombre d’articles
portant sur les littératures française et belge francophone contemporaines. Il a dirigé un _Cahier de l’Herne_ consacré à Simenon et publié un ouvrage intitulé _« Une rhétorique par objet »
: les mimétismes dans l’œuvre de Francis Ponge _(Hermann, 2011), mais aussi des critiques sur l’œuvre de l’écrivain belge, Jean-Philippe Toussaint. Par ailleurs, en tant que poète, il a fait
paraître les recueils de poèmes, _Filiation_ (Le Fram, 2001), _Trop tard_ (Tétras Lyre, 2007), _Même mort_ (Le Fram, 2011),_ Ulysse Lumumba_ (Le Cormier, 2014) et _Palimpseste insistant_ (Tétras Lyre,
2014), _Les Petites Mythologies Liégeoises _(co-écrit avec Jean-Marie Klinkenberg). L’année passée a vu paraître son premier roman, inspiré de sa vie, _Robinson _(Gallimard, 2016).

CETTE SEMAINE, LAURENT DEMOULIN SE REND EN RÉPUBLIQUE TCHÈQUE POUR Y INTERVENIR LORS DE CONFÉRENCES PORTANT SUR SON POINT DE VUE DE
LITTÉRAIRE FRANCOPHONE ET SON ŒUVRE.

SES  CONFÉRENCES / DÉBATS :

À L’UNIVERSITÉ MASARYK DE BRNO : LE MERCREDI 26 AVRIL À 15H50, LOCAL L31 (VEVERI, 28)

À L’UNIVERSITÉ CHARLES DE PRAGUE / DÉPARTEMENT DE TRADUCTOLOGIE : LE JEUDI 27 AVRIL À 13H20, LOCAL 202 (HYBERNSKA 3, PRAGUE 1)

Conférences en français, entrée libre.

—–
[1] http://www.wbi.be/prague