Pozvánka – Ruth Zylberman : setkání s režisérkou a promítání

Přijměte mé pozvání do Kina 35 Francouzského institutu v Praze na úterý 16. a středu 17. října na setkání s  francouzskou režisérkou Ruth Zylberman, která představí své dva dokumenty.

16. ŘÍJNA OD 18H: promítání filmu Děti z ulice Saint-Maur č. 209, 10. pařížský okrsek  , ve kterém režisérka sleduje osudy obyvatel jednoho domu v Paříži, od jejich dětství prožívaného během Okupace. Skrze jejich osobní příběhy divákovi nabízí jedinečný vhled do temných let historie Paříže.

Vstup zdarma.

17. ŘÍJNA OD 18H: promítání filmu Disidenti, řemeslníci svobody , dokument mapující osudy skupinky disidentů z České republiky, Maďarska či Polska. V dokumentu se objevují výpovědi známých osobností jako Václav Havel, Anna Šabatová, Petr Uhl, či Adam Michnik nebo Jacek Kuron, i disidentů, jejichž příběhy upadly do zapomnění. Dokument je promítán v rámci cyklu « 1968 – 2018 : Bouřící se Evropa ».

Vstup zdarma.

Dokumentární filmy jsou promítany ve francouzštině, s anglickými titulky.

Oba večery po projekci následuje diskuse s režisérkou Ruth Zylberman. Tlumočení do češtiny zajištěno.

Kino 35
FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE Štěpánská 644/35