CYNTHIA FLEURY: DEMOKRACIE V KRIZI

PŘEDNÁŠKA / CONFÉRENCE – CYNTHIA FLEURY : DEMOKRACIE V KRIZI.
DIAGNÓZA? LÉK? / DÉMOCRATIES EN CRISE : QUELS DIAGNOSTICS ? QUELS
REMÈDES ?   5. 4. 2017, 18h30

Prostřednictvím cyklu konferencí a názorových diskuzí, za nimiž  stojí Francouzské instituty v Budapešti, v Praze a Bratislavě, se chceme podívat drobnohledem na dnešní formy politické angažovanosti.

Zahajovací přednášku cyklu konferencí „ Občanská angažovanost v současnosti” přednese francouzská psychoanalytička a filozofka Cynthia Fleury.
Moderuje novinářka Pavlína Kvapilová.

Vystoupí rovněž zástupci studentských politologických spolků.

Úvodní slovo řekne Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla.

5. 4. 2017, 18H30 – KINO 35

Vstup zdarma. Simultánní tlumočení do češtiny zajištěno.

Lieu de débats et d’échanges sur les thèmes qui font l’actualité, l’Institut français de Prague accueillera le 5 avril la conférence inaugurale d’un cycle consacré aux nouvelles formes de l’engagement
politique et citoyen.
Cette conférence inaugurale sera donnée par la philosophe et psychanalyste Cynthia Fleury. Michael Žantovský, directeur de la Bibliothèque Václav Havel et président de l’Aspen Institute de Prague, prononcera l’introduction générale à l’ensemble de ce cycle de conférences.

5. 4. 2017, 18H30 – KINO 35

Entrée libre. En français, traduction simultanée en tchèque assurée.

Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, 111 21 Praha 1