Dub 302015

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na dva odborné semináře ÚVRV, které se uskuteční v prvním květnovém týdnu. První z nich je věnován výsledkům vzdělávání a sociální mobilitě, druhý pak vzdělávání a nerovnosti. Na obou seminářích vystoupí Tarek Mostafa a Jan Germen Janmaat z Institute of Education, University College London.

Na prvním semináři se Tarek Mostafa zaměří na předškolní vzdělávání a péči. Poté se Jan Germen Janmaat bude zabývat sociální mobilitou ve Velké Británii ve světle komparace. Seminář se koná ve středu 6. května od 10:00 do 13:30 hod. na Pedagogické fakultě UK Praha, Myslíkova 7, učebna M209 (2. patro).

Na druhém semináři se Tarek Mostafa zaměří na sociální stratifikaci a vzdělanostní nerovnosti a Jan Germen Janmaat představí výsledky výzkumů zaměřených na vliv vzdělávací dráhy na politickou angažovanost. Seminář se koná ve čtvrtek 7. května od 9:30 do 12:00 hod. na Pedagogické fakultě UK Praha, M. Rettigové 4, učebna R241 (2. patro).

Oba semináře proběhnou v anglickém jazyce bez tlumočení.

Podrobnější informace naleznete v přiložených pozvánkách:

Prosíme Vás o registraci na e-mailové adrese jaroslava.simonova@pedf.cuni.cz, počet míst je omezen.