Kvě 182024

Ve dnech 1.-8. května 2024 se členové našeho Ústavu, kteří se zaměřují na zkoumání stínového vzdělávání, setkali se svými kolegy z Institute of Intercultural Psychology and Education, Faculty of Education and Psychology, Eötvös Loránd University v Budapešti.
Tým pod vedením profesora Jánose Győriho se ve svém výzkumu v rámci výzkumné skupiny Relation between shadow and public education zaměřuje zejména na specifika stínového vzdělávání v Maďarsku a v Číně.
Během výměnného pobytu jsme společně sdíleli informace o podobě a specifických rysech stínového vzdělávání v našich zemích a metodologických výzvách, na které při jeho zkoumání narážíme. Studentky v doktorském studiu měly příležitost představit své výzkumné záměry a získat cennou zpětnou vazbu od zahraničních kolegů. Návštěva byla výbornou příležitostí navázat těsnější vztahy s výzkumníky v našem regionu a zahájit užší spolupráci na výzkumných projektech a společných výstupech nejen v rámci Visegradské skupiny.

Český a maďarský tým výzkumníků stínového vzdělávání