Dub 162015

V nakladatelství Karolinum právě vychází nová kniha Škola v globální době autorů Dominika Dvořáka, Karla Starého a Petra Urbánka.

Tato studie přináší původní poznatky o tom, jak probíhají v současnosti proměny českého základního vzdělávání.  Práce nejprve poukazuje na hodnoty, o které usilovaly některé nedávné zahraniční reformy vzdělávání, na to, jakými prostředky se snažily motivovat školy ke změně a kteří aktéři se na změnách podílejí v současnosti. Druhá a nejrozsáhlejší část čtenáře nechává prostřednictvím podrobných popisů postupně nahlédnout do pěti základních škol z různých míst naší země a upozorňuje na to, co a jakým způsobem se ve školách za poslední léta změnilo, ale také na to, co zůstává stabilní.

Knihu lze zakoupit v e-shopu nakladatelství Karolinum na odkazu zde.