Úno 042019

Jana Straková přebírá ocenění Nadace ČSNadace České spořitelny udělila ocenění Doc. RNDr. Jana Strakové, Ph.D. za dlouhodobé prosazování rovného přístupu ke kvalitnímu veřejnému vzdělávání.

V rámci svého akademického působení vytrvale upozorňuje na dlouhodobou neudržitelnost situace, kdy jsou vzdělávací výsledky českých dětí extrémně závislé na tom, do jaké školy chodí, v jakém regionu žijí a jaké mají rodinné zázemí. „Je potřeba pečovat o veřejné školství s cílem zajistit kvalitní vzdělávání pro každé dítě v každé škole, bez ohledu na to, v jaké lokalitě žije a z jaké rodiny pochází. Vážím si toho, že Nadace České spořitelny skrze toto ocenění vyslovila tomuto tématu vážnost,“ uvádí Jana Straková.

Naší kolegyni Janě Strakové srdečně blahopřejeme!