Halič 2015: Východ c. k. monarchie nejen ve stopách Švejka

Datum: 29.08.2015 - 06.09.2015
Organizátor: Dušan Foltýn, Alena Míšková, Petr Koura

Místo: Západní Ukrajina (Lvov), východní Slovensko (Košice)
Cena: 6 400 Kč

Č. účtu a var. s.: 85236011/0100, v.s. 335138004
Platba do: 15.03.2015


Hlavním cílem exkurze je poznání dějin a kultury východního Slovenska, Podkarpatské Rusi a zejména Haliče (vše vlastním autobusem). Nejvíce času strávíme ve východohaličském Lvově, z nějž budeme vyjíždět do okolí. Počet míst pro studenty je omezen na maximálně třicet.

Blíže webová nástěnka „Exkurze Halič 2015“ na adrese: klastery.zonerama.cz

Výběr z itineráře: Gödöllő, letní sídlo Františka Josefa a císařovny Alžběty; Košice, metropole východního Slovenska s gotickou katedrálou (2 noci); Mukačevo s největší pevností Podkarpatské Rusi; Verecký průsmyk; Lvov, celé historické jádro památkou UNESCO (5 nocí); výjezdy do okolí: románské památky v oblasti staré Haliče; české vesnice na Volyni; Počajevská lávra; šlechtická sídla východní Haliče a fakultativně Zborov; na zpáteční cestě pevnost Přemyšl a několik dalších překvapení.

Výběr z itineráře v případě nečekaného vývoje na Ukrajině: Gödöllő; Košice (4 noci),  výjezdy: Tokaj a Blatný Potok, sídlo Rákócziů spjaté s pobytem Komenského; klášter Jasov a hrad Krásná Horka; jeskyně Národního parku Slovenský kras (seznam UNESCO); Dukelský průsmyk a skanzen v polském Sanoku; Spiš (3 noci), zejména Levoča, Kežmarok a Spišský hrad; Červený Kláštor s plavbou na Dunajci, polský hrad Niedzica a opět několik překvapení./