Akce

Celostátní studentská vědecká konference Historie 2017/18

 Celostátní studentskou vědeckou konferenci Historie 2017/18 letos organizovala Katedra dějin a diddaktiky dějepisu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Informace naleznete zde.

Vernisáž výstavy Josef Wünsch, učitel - cestovatel - spisovatel

Fotografie z vernisáže výstavy Josef Wünsch, učitel - cestovatel - spisovatel, která se konala 25.4.2017 v Národopisném muzeu v Plzni.

Projekt Památky nás baví obdržel významné mezinárodní ocenění EUROPA NOSTRA

Evropská komise a EUROPA NOSTRA vyhlásily 5. dubna ceny Evropské unie pro kulturní dědictví pro rok 2017. Mezi 29 oceněnými z 18 zemí je i společný projekt Národního památkového ústavu, Pedagogické fakulty UK a Pedagogické fakulty MUNI „Památky nás baví“. Ceny EVROPA NOSTRA představují nejvyšší evropské ocenění v oblasti péče o kulturní dědictví.

Více zde

Konference Habsburská monarchie, císař František Josef I. a křesťansko-muslimské vztahy

Dne 23. 11. 2016 zorganizovala KDDD konferenci "Habsburská monarchie, císař František Josef I. a křesťansko-muslimské vztahy". Program garantoval prof. Petr Charvát.

Přednáška prof. Petra Čorneje

28. 4. 2016 proběhla na katedře v rámci doktorandských "jour-fixů" přednáška prof. Petra Čorneje. Kladl si otázku: "Co víme o Husovi nového?"
Ke zhlédnutí zde na YouTube.

Setkání s prof. Rogerem Chartierem

19. května 2016 proběhlo v knihovně CEFRESU v rámci doktorandských "Jour-fixů" setkání s jedním z nejuznávanějších francouzských historiků součanosti prof. Rogerem Chartierem. Diskusi vedla dr. H. Havlůjová, účastnili se studenti i z  dalších fakult Univerzity Karlovy.

Virtuální klášter aneb ze Zlaté Koruny byla založena nová fundace

Studenti Pedagogické fakulty Karlovy univerzity se v rámci semináře ve Zlaté Koruně pustili do edukačního experimentu: zbudovali na louce virtuální klášter a inscenovali v něm ve zrychlené podobě jeden den podle denního režimu mnichů.

Dějiny jako příběh a obraz

4. mezioborové symposium ku poctě Vladislava Vančury a 77. výročí od vydání Obrazů z dějin národa českého.