Letní škola církevních dějin III 2023

Místo: Litoměřice
Ubytování: Diecézní dům kardinála Trochty

Doprava: vlastní
Cena: 5 010Kč (s plnou penzí)/ 2700 (jen ubytování)

Č. účtu a var. s.: V květnu 2023 bude doplněna informace o platbě přes platební bránu FF UK
Platba do: 30.6.2023

Letní škola církevních dějin 2022 – Církevní dějiny mezi teologií a historií

Třetí ročník letní školy církevních dějin pořádaný ve spolupráci PedF, FF, KTF, ETF Univerzity Karlovy, věnovaný různým přístupům k církevním a náboženským dějinám v interdisciplinární perspektivě.

anotace

Třetí ročník Letní školy církevních dějin, pořádaný ve spolupráci Ústavu pro studium totalitních režimů a humanitních fakult Univerzity Karlovy, se koná ve dnech 4.–8. září 2023 v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Letní škola církevních dějin již potřetí nabízí studentům a dalším zájemcům široký záběr témat z církevních a náboženských dějin českých zemí a Evropy bez zaměření na jedno historické období nebo konkrétní problematiku. Cílem letní školy je ukázat bohaté možnosti církevních dějin a nabídnout náměty k výzkumu od starších dějin po dějiny soudobé prostřednictvím série přednášek, diskusí, workshopů a exkurzí po památkách Litoměřic, které zajišťují pozvaní odborníci. Setkání se odehrává v interdisciplinárním dialogu historie, historiografie, teologie, archivnictví a pomocných věd historických, dějin umění anebo pedagogiky.