Gratulace k vystoupení 4. 4. v Karolinu

Milé zpěvačky, milí zpěváci,
všem vám velice děkuji za vzornou reprezentaci Pedagogické fakulty na Slavnostním shromáždění Univerzity Karlovy 4. 4. 2019 ve Velké aule Karolina.
Oceňuji nejen kvalitu vašeho pěveckého vystoupení, které pochvalně hodnotilo i mnoho z přítomných hostů, ale i vaše kultivované vystupování, disciplinovanost a ukázněnost.
Těším se na další spolupráci!

MgA. Marek Valášek, Ph.D.
vedoucí katedry HV

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

Vážení studenti oboru hra na klavír,

v souvislosti s dokončením grantového projektu, na kterém jsem pracovala v akademickém roce 2018/2019 vám s potěšením oznamuji, že na webových stránkách Katedry hudební výchovy je nyní nově možné stáhnout elektronický vzdělávací materiál ve formě e-booku.

E-book nese název Metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí, a je vytvořen primárně pro začínající klavírní pedagogy. Jsem si však jistá, že stejně tak obohatí každého klavírního pedagoga, který se aktivně zajímá o možnosti dalšího sebevzdělávání v oboru.
Continue reading

Gratulace ke koncertu se sborem univerzity Aberdeen

Milé zpěvačky a zpěváci,
s velikou radostí vám všem gratuluji k vystoupení na koncertě 2. 4. v Českém muzeu hudby. Podali jste obdivuhodný výkon, který (nebezpečně :-)) odhalil vaše schopnosti, lidský i umělecký potenciál. Jsem na vás hrdý!
Naši hosté, smíšený komorní sbor ze skotské univerzity v Aberdeen, byli návštěvou Prahy, možností koncertu v prostorách muzea i následným společenským setkáním zcela nadšeni.
Posluchačům připravili skvostný hudební zážitek a svým ušlechtilým a skromným vystupováním byli pro nás velikou inspirací.
Gratuluji Kateřině Novákové k sólům ve skladbě Plenty good room.
Jménem nás všech děkuji tajemnici sboru, Rozálii Palovové, za organizační přípravu a aktivní komunikaci s Pavlou Škodovou z Aberdeen i s PR PedF UK.
Společnými silami jsme nejen reprezentovali uměleckou práci KHV a PedF UK, ale sobě i ostatním jsme připravili umělecky i lidsky hodnotný večer.
Těším se na další vystoupení!
MgA. Marek Valášek, Ph.D.
vedoucí KHV
3. dubna 2019