Pokyny k zápisu do zimního semestru akademického roku 2021/2022

najdete zde. Doplňující pokyny jsou uvedeny pouze u těch předmětů, u kterých je při zápisu nějaké specifikum. Ostatní předměty si zapisujete podle plánu svého studijního programu.

Milé studentky, milí studenti,

vítám vás v novém akademickém roce a přeji vám mnoho úspěchu a odvahy na další etapě cesty per aspera ad astra.

Srdečně vás zvu na setkání všech studentů oborů s HV v úterý 12. 10. 2021 od 17h do C1.

MgA. Marek Valášek, Ph.D., vedoucí katedry HV

Poděkování za benefiční koncert pro jižní Moravu

Děkuji všem účinkujícím i organizátorům Benefičního koncertu pro jižní Moravu, který se uskutečnil 1. 7. 2021 v budově PedF UK v Celetné ulici. Iniciátorce akce, Kateřině Dvorské, obor HV-Ná, se povedlo ve velmi krátkém čase získat k tomuto krásnému projevu solidarity interprety z řad současných i bývalých studentů KHV PedF a jejich přátele. 

Ve spolupráci s organizací Terap.io se podařilo vybraných 8.500 Kč zdvojnásobit a na pomoc pro Integrovanou střední školu Hodonín zasaženou tornádem odeslat finální částku 17.000 Kč.

Jsme na vás hrdí!

MgA. Marek Valášek, Ph.D., vedoucí KHV

Od 4. 1. 2021

Vážení kolegové, milí studenti, přeji vám radostný a přínosný rok!

Rozhodnutím vlády ČR a následně rektora UK a děkana PedF přechází od 4. 1. 2021 výuka opět plně na distanční formu. Toto rozhodnutí se týká i individuálních konzultací. Rovněž není možno cvičit na hudební nástroje v učebnách KHV.

Všechny žádám o důsledné dodržování těchto nařízení a zároveň o vstřícnou spolupráci při vzájemné komunikaci.

Přeji nám mnoho zdraví a naděje v lepší časy, a i nadále mnoho sil statečně žít aktuální okamžik!

Srdečně

Marek Valášek, vedoucí KHV

Od 25. 11. 2020

V souvislosti s uvolňováním hygienických opatření a rozhodnutím děkana PedF je od 25. 11. 2020 možno na základě platného potvrzení cvičit v učebnách KHV na hudební nástroje při dodržení všech stanovených podmínek.

MgA. Marek Valášek, Ph.D.

vedoucí KHV

Distanční výuka od 14. 10. 2020

Vážení kolegové, milí studenti,

rozhodnutím vlády ČR a následně rektora UK přechází od 14. 10. 2020 výuka na PedF UK plně na distanční formu. Toto rozhodnutí se týká i individuálních konzultací. Rovněž není možno cvičit na hudební nástroje v učebnách KHV.

Plné znění a aktualizace jsou na webu PedF.

Všechny žádám o důsledné dodržování těchto nařízení a zároveň o vstřícnou spolupráci při vzájemné komunikaci. Věřím, že se nám společnými silami podaří překonat toto nestandardní období bez snížení kvality studia, protože na té nám všem opravdu záleží.

Přeji nám mnoho zdraví a naděje v lepší časy, ale i mnoho sil statečně žít aktuální okamžik!

Srdečně

Marek Valášek, vedoucí KHV

International Competition of Choral Art 2020 Slovakia

Žilina Voce Magna 20. – 21. listopadu 2020

Zdravím Vás milí priatelia, kolegovia dirigenti.
Chcel by som upriamiť vašu pozornosť na dirigentskú súťaž v Banskej Bystrici, kde sa nám tento rok podarilo získať pomerne atraktívne finančné ceny. Poprosím vás o propagáciu medzi študentami – budem rád, keď si prídu zasúťažiť, keďže si myslím, že podobné aktivity sú v našich končinách veľmi ojedinelé.
Ďakujem a prajem pekný deň!
prof. Štefan Sedlický ArtD.
umelcký riaditeľ festivalu a súťaže Voce magna
garant medzinárodnej dirigentskej súťaže Stretnutie nad zborovou partitúrou
Více info zde

Vážení kolegové, milí studenti,

přeji vám radostné a pokojné Vánoce prožité v kruhu svých blízkých a do nového roku mnoho zdraví, sil a moudrosti. Ať je rok 2020 pro vás rokem přínosným a úspěšným!

Marek Valášek, vedoucí KHV

Poděkování za Vánoční koncert 12. 12. 2019

Milí zpěváci a instrumentalisté, vážení kolegové,
upřímně vám všem gratuluji k Vánočnímu koncertu 12. 12. v Karolinu. Podle superlativních ohlasů se nám společnými silami podařilo připravit posluchačům krásný večer. Určitě jste vnímali spontánní reakce publika a viděli mnoho rozzářených tváří. Doufám, že jste si koncert i vy hezky prožili.

Continue reading

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

Vážení studenti oboru hra na klavír,

v souvislosti s dokončením grantového projektu, na kterém jsem pracovala v akademickém roce 2018/2019 vám s potěšením oznamuji, že na webových stránkách Katedry hudební výchovy je nyní nově možné stáhnout elektronický vzdělávací materiál ve formě e-booku.

E-book nese název Metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí, a je vytvořen primárně pro začínající klavírní pedagogy. Jsem si však jistá, že stejně tak obohatí každého klavírního pedagoga, který se aktivně zajímá o možnosti dalšího sebevzdělávání v oboru.
Continue reading