International Competition of Choral Art 2020 Slovakia

Žilina Voce Magna 20. – 21. listopadu 2020

Zdravím Vás milí priatelia, kolegovia dirigenti.
Chcel by som upriamiť vašu pozornosť na dirigentskú súťaž v Banskej Bystrici, kde sa nám tento rok podarilo získať pomerne atraktívne finančné ceny. Poprosím vás o propagáciu medzi študentami – budem rád, keď si prídu zasúťažiť, keďže si myslím, že podobné aktivity sú v našich končinách veľmi ojedinelé.
Ďakujem a prajem pekný deň!
prof. Štefan Sedlický ArtD.
umelcký riaditeľ festivalu a súťaže Voce magna
garant medzinárodnej dirigentskej súťaže Stretnutie nad zborovou partitúrou
Více info zde

Vážení kolegové, milí studenti,

přeji vám radostné a pokojné Vánoce prožité v kruhu svých blízkých a do nového roku mnoho zdraví, sil a moudrosti. Ať je rok 2020 pro vás rokem přínosným a úspěšným!

Marek Valášek, vedoucí KHV

Poděkování za Vánoční koncert 12. 12. 2019

Milí zpěváci a instrumentalisté, vážení kolegové,
upřímně vám všem gratuluji k Vánočnímu koncertu 12. 12. v Karolinu. Podle superlativních ohlasů se nám společnými silami podařilo připravit posluchačům krásný večer. Určitě jste vnímali spontánní reakce publika a viděli mnoho rozzářených tváří. Doufám, že jste si koncert i vy hezky prožili.

Continue reading

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

E-book metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí

Vážení studenti oboru hra na klavír,

v souvislosti s dokončením grantového projektu, na kterém jsem pracovala v akademickém roce 2018/2019 vám s potěšením oznamuji, že na webových stránkách Katedry hudební výchovy je nyní nově možné stáhnout elektronický vzdělávací materiál ve formě e-booku.

E-book nese název Metodika elementární výuky hry na klavír 5-7letých dětí, a je vytvořen primárně pro začínající klavírní pedagogy. Jsem si však jistá, že stejně tak obohatí každého klavírního pedagoga, který se aktivně zajímá o možnosti dalšího sebevzdělávání v oboru.
Continue reading